Novosti

Facebook HFS
08.11.2019.
Selektirani filmovi za 51. Reviju hrvatskog filmskog stvaralaštva

Selekcijska komisija u sastavu: redatelji i montažer Damir Čučić, filmolog dr.sc.Nikica Gilić, producentica Vera Robić-Škarica, redatelj i direktor fotografije Boris Poljak, animator Veljko Popović od prijavljenih 169 filmova u službeni program uvrstila je 34 rada koji će se prikazati od 22. do 24. studenog 2019. godine u Kinoteci Zlatna vrata u Splitu. 

Autorima čestitamo i nadamo se ugodnom druženju tijekom Revije. Popis filmova uvrštenih u selekciju slijedi u nastavku

Popis filmova uvrštenih u selekciju 51. Revije hrvatskog filmskog stvaralaštva

BLIZINA
eksperimentalni 05' 26''
A: Anita Čeko, Kinoklub Zagreb, Zagreb

D26
dokumentarni, 08' 44''
A: Katarina Lukec, Udruga Restart, Zagreb

DAN ANTIFAŠIZMA
dokumentarni, 08' 11''
A: Damir Radić, Andrijana Kos Lajtman, Zagreb

DOGS, MOON RIVER AND BAUDELAIRE      
eksperimentalni, 04' 20''      
A: Marija Kovačina, Kinoklub Zagreb, Zagreb

DVORAC
eksperimentalni, 09' 21''      
A: Tomislav Šoban, PUNKT, Zagreb

DŽABE SI KREČIO      
dokumentarni, 11' 50''
A: Ida Slavić, Josip Bojčić, Marino Paliska, Umjetnička akademija u Splitu, Split

FRAGMENTI   
eksperimentalni, 05' 02''      
A: Sunčica Fradelić, Kino klub Split, Split

GLAVA U BALUNU     
dokumentarni, 12' 20''
A: Mladen Stanić, Akademija dramske umjetnosti, Zagreb

GROBLJE SLONOVA   
Igrani, 13' 00''           
A: Filip Mojzeš, Akademija dramske umjetnosti, Zagreb

IN CONTINUO
eksperimentalni, 07' 36''      
A: Iva Gavrilović, Kinoklub Zagreb, Zagreb

INTIMA          
eksperimentalni, 03' 04''      
A:Sunčica Ana Veldić, Zagreb

JABUKA, TRI DVOPEKA, JOGURT
eksperimentalni, 08' 20''      
A: Anita Čeko, Kinoklub Zagreb, Zagreb

LJUSKE
igrani, 12' 09''           
A: Marija Georgiev, Kinoklub Zagreb, Zagreb

M       
animirani, 02' 47''     
A: Karla Skok, Akademija likovnih umjetnosti u Zagrebu i Zagreb film, Zagreb

M.O.R.T. – OLOVNI VOJNICI 
Igrani, 04' 02''           
A: Rino Barbir Kino klub Split Split

MLIJEČNI PUT
eksperimentalni, 13' 13''      
A: Ana-Marija Fabijanić, Umjetnička akademija u Splitu, Split

MOJ ŽIVOT, MOJI SNOVI      
eksperimentalni, 03' 11''      
A: Ina Divina, Blank_filmski inkubator, Zagreb

ODRASTI U MALO DRVO      
Animirani, 05'40''
A: Noemi Ribić, Akademija likovnih umjetnosti u Zagrebu i Zagreb film, Zagreb

ORA ET MODELIRA   
dokumentarni, 08' 41''         
A: Antonija Šitum, Kino klub Split, Split

OSMIJEH        
animirani, 04' 41''                
A: Matea Kovač, Akademija likovnih umjetnosti u Zagrebu i Zagreb film, Zagreb

PRIJELAZ
eksperimentalni, 09' 28''      
A: Vedran Šuvar, Kinoklub Zagreb, Zagreb

SANTA CRUZ  
igrani, 18' 46''           
A: Igor Jelinović, Blank_filmski inkubator, Zagreb

SITNICA
igrani, 22' 50''           
A: Mladen Stanić, Akademija dramske umjetnosti Zagreb i Mohikanac produkcija, Zagreb

SPLIT WALTZ 021_123          
eksperimentalni, 15' 15''      
A: Gildo Bavčević, PUNKT, Zagreb

STANARI         
eksperimentalni, 05' 15''      
A: Sunčica Ana Veldić, Kinoklub Zagreb, Zagreb

TAJNI FILM     
eksperimentalni, 07' 00''      
A: Karlo Bahlin, Kinoklub Zagreb, Zagreb

TAKO TO SVE U ŽIVOTU BUDE
dokumentarni, 39' 02''         
A: Andrija Tomić, Umjetnička akademija Split i PUNKT, Split

THE AWAKENING OF JACOB
eksperimentalni, 07' 38''      
A: Zorko Sirotić, Kinoklub Zagreb, Zagreb

TIŠINA
eksperimentalni, 06' 11''
A: Nikola Lazarin, Blank_filmski inkubator, Zagreb

TRAFFIC DILATION
eksperimentalni, 01' 04''      
A: Ivan Jamić, PUNKT,  Zagreb

UTORAK
igrani, 10' 13''           
A: Eugen Bilankov, Kino klub Split, Split

VALCER ZA 1. MAJ    
igrani, 17' 00''
A: Zoran Stojkovski, Akademija dramske umjetnosti Zagreb, Zagreb

ZAGUBLJENA SJEĆANJA        
animirani, 06' 17''
A: Ivana Radić, Akademija likovnih umjetnosti u Zagrebu i Zagreb film   

ZOKA I POTOČIĆ
igrani, 12' 12''
A: Igor Jelinović, Blank_filmski inkubator, Zagreb

Besplatna senzorna projekcija filma Ringe ringe raja

U ponedjeljak 18. studenog 2019. u 11 sati u kinu Tuškanac održat će se besplatna senzorna projekcija, namijenjena prvenstveno djeci sa senzornim poteškoćama... »više

Škola medijske kulture Dr. Ante Peterlić

Mirta Jušić Dovoda

Filmska producentica i direktorica Mirta produkcije d.o.o. Mirta Jušić Dovođa prvi je put u ŠMK došla prošle godine, na radionicu kamere i snimanja voditelja Borisa Poljaka, želeći nadopuniti svoja znanja o filmskom pristupu snimanju, jer dolazi iz novinarstva i dokumentarnih filmova... »više

11. dani fotografije Arhiva Tošo Dabac

Valorizacija, zaštita i promocija

Ovogodišnji 11. dani fotografije Arhiva Tošo Dabac, koji traju od 12. studenoga do 1. prosinca u Galerij MSU, dvorani Gorgona gdje je u utorak otvorena izložba 79 godina atelijera Dabac u Ilici, posvećeni su temi fotografskih arhiva analognih negativa i pozitiva koji ubrzano nestaju... »više

51. revija hrvatskog filmskog stvaralaštva

Trajni revival

U prostorijama Hrvatskog filmskog saveza održan je odabir filmova za ovogodišnju, 51. reviju hrvatskog filmskog stvaralaštva koja se od 22. do 24. studenoga održava u Splitu, u Kinoteci Zlatna vrata, a u organizaciji Hrvatskog filmskog saveza i Kino kluba Split... »više