english
vijesti
kolumna M. Pansini
članice HFS-a
download
filmski kviz
o nama
produkcija
nakladništvo
festivali
medijska škola
forum
pretraživač
linkovi
impressum
 

Filmski programi u kinu Tuškanac, Tuškanac 1 od 18. do 23. prosinca 2006.

Retrospektiva filmova Lordana Zafranovića u povodu 45 godina od nastanka filma Nedjelja, prvog redateljeva amaterskog filma iz 1961.

Od ponedjeljka 18. prosinca u kinu Tuškanac na programu je retrospektiva filmova Lordana Zafranovića. Prvi put u Hrvatskoj iscrpna, opsežna retrospektiva redateljevih ostvarenja od amaterskog opusa pa do najnovijeg izbora materijala za buduću seriju i film o Titu.

Ovaj je redatelj kroz cijelu svoju karijeru izazivao polemike i kontroverze, od toga da ga neki kritičari i teoretičari filma stavljaju u same vrhove evropske kinematografije do onih koji u potpunosti osporavaju njegove umjetničke dosege. Ova je retrospektiva prilika da se dobije cjeloviti uvid u Zafranovićev rad i da ga se vrednuje.

Retrospektiva se sastoji od 15 programa kronološki poredanih, a posložio ih je sam autor.

Na programu su svi autorovi igrani filmovi (Okupacija, Pad Italije, Muke po Mati, Haloa praznik kurvi, Večernja zvona, Ubojstvo u noćnom vlaku...), veliki izbor iz kratkometražnog opusa kako amaterskog tako i profesionalnog, tu je i zabranjeni film o Gostima i radnicima iz 1977. Noviji filmovi kao što je film Lica terakota (glineni vojnici kineskog cara Yang Chena), koji nije nikada prikazan kod nas, te Simfonija velegrada ili igrani film Lacrimosa, sniman za Češku TV. A bit će prikazan i Zalazak stoljeća/Testament, film o suđenju Artukoviću koji je izazvao mnoštvo polemika, osuda...

Još jedan kuriozitet: kroz sve programe kao neka vrsta Vergilija gledaoce će voditi Tomislav Gotovac!

Ponedjeljak, 18. prosinac u 19,30 h

DALMACIJA - KORIJENI
Prvi program:

Prometej s otoka Viševice /Mimica/ insert
Život je lijep /Martinac/ insert
Pravac /Gotovac/ insert
Kaja ubit ću te /Mimica/ insert
Fokus/Martinac/ insert
Mrtvi dan /Martinac/ insert
Sedmologija /Grupa autora/ inserti
Trgovina na korzu /Klos/ insert
Otokar Vavra / insert

Ponedjeljak, 18. prosinac u 20 h

Drugi program:
1966. Dragi Džoni, kradu ti zlato, SAG mediteran, kratki igrani film, 10 min.
1967. Ljudi / U prolazu, FAS Zagreb, kratki dokumentarni film, 10 min, restaurirana kopija
1966. Dan i noć (Pjaca), Zagreb film, kratki dokumentarni film, 15 min
1967. Poslije podne / Puška, FAS Zagreb. kratki igrani film, 14 min, restaurirana kopija
1971. Ave Marija / Moje prvo pijanstvo, FAS Zagreb, srednjometražni igrani film, 50 min, restaurirana kopija
1972. Antika, Adria film, Zagreb, kratki dokumentarni film, 15 min

Utorak, 19. prosinac u 16 h

Treći program:
1978. Okupacija u 26 slika, Jadran film Zagreb, dugometražni igrani film, 112 min, restaurirana kopija
1979. Slobodna interpretacija, Jadran film, kratki dokumentarni film, 15 min

Utorak, 19. prosinac u 18,10 h

AVANGARDA - METAFIZIKA
Četvrti program:

1964. Dnevnik, kratki igrani film, 15 min.
1963. Priča, Kino klub Split, kratki igrani film, 10 min.
1965. Koncert, Kino klub Split, kratki igrani film, 12 min.
1965. Noć i poslije noći noć, Kino klub Split, kratki igrani film, 23 min.
1965. Živjela mladost / Dnevnik 2, Zagreb film, kratki igrani film, 17 min.
1965. Kišno / Nevina subota, Kino klub Split, kratki igrani film, 10 min.
1967. Maestral, Kino klub Split
Kratki igrani film, 10 min.
1972. Mora, FAS Zagreb, srednjometražni igrani film, 40 min

Utorak, 19. prosinac u 20,30 h

Peti program:
1975. Muke po Mati, Jadran film Zagreb, dugometražni igrani film. 104 min
1974. Rad zida grad, Adria film, Zagreb, srednjometražni dokumentarni film, 32 min

Srijeda, 20. prosinac u 16 h

MRAK I STRAVA
Šesti program:

1975. San, Adria film Zagreb, kratki dokumentarni film, 14 min
1969. Nedjelja 2, FAS Zagreb, AB BARANDOV, dugometražni igrani film, 94 min, restaurirana kopija

Srijeda, 20. prosinac u 18 h

Sedmi program:
1973. ZAVNOH, Adria film Zagreb, kratki dokumentarni film, 12 min
1986. Večernja zvona, Jadran film, Morava film Beograd, dugometražni igrani film, 122 min
1980. Zagreb živi s Titom, Jadran film, kratki dokumentarni film, 15 min

Srijeda, 20. prosinac u 20,10 h

ODMOR RATNIKA
Osmi program:

1977. Film o gostima i radnicima, Zagreb film, TV Zagreb, dugometražni igrani film, 60 min
1972. Predgrađe (Ibisa), RTV Beograd, srednjometražni igrani film, 33 min
1982. Zavičaj (Vladimir Nazor) , Marjan film, kratki dokumentarni film, 18 min

Četvrtak, 21. prosinac u 18 h

Deveti program:
1970. Valcer (Moj prvi ples), FAS Zagreb, srednjometražni igrani film, 28 min, restaurirana kopija
1988. Haloa (Praznik kurvi), Jadran Film, TV Zagreb, dugometražni igrani film, 100 min

Četvrtak, 21. prosinac u 20,10 h

FAŠIZAM
Deseti program:

1981. Pad Italije, Jadran film, Centar film Beograd, dugometražni igrani film, 114 min
1985. Krv i pepeo Jasenovca, FRZ kino dokument, ddugometražni igrani film, 40 min

Petak, 22. prosinac u 17 h

Jedanaesti program:
1993. Zalazak stoljeća (Testament L. Z.), FRZ kino dokument, Češka TV, dugometražni dokumentarni, 190 min

Petak, 22. prosinac u 20,30 h

OTUĐENJE
Dvanaesti program:

1973. Ubojstvo u noćnom vlaku, RTV Beograd, srednjometražni igrani film, 50 min
1983. Ujed anđela, Marjan film, dugometražni igrani film, 96 min

Subota, 23. prosinac u 16 h

Trinaesti program:
2004. Simfonija nebeskog grada RTS, eksperimentalni dokumentarni, 59 min
1995. Lacrimosa (Osveta je moja), Češka TV, Heureka Film, Ab Barandov, dugometražni igrani film, 108 min.

Subota, 23. prosinac u 19 h

FINALE - POVRATAK
Četrnaesti program:

2003. Lica terakota, Radio televizija Srbije, dokumentarni, 29 min.
1973. Kronika jednog zločina, Adria film Zagreb, dugometražni igrani film, 100 min.

Subota, 23. prosinac u 19 h

Četrnaesti program:
2003. Lica terakota, Radio televizija Srbije, dokumentarni, 29 min.
1973. Kronika jednog zločina, Adria film Zagreb, dugometražni igrani film, 100 min.

Subota, 23. prosinac u 21,10 h

Posebni program:
Slika iz filma Tito, izvadak iz materijala još nedovršena filma i serije, 59 min.

 

Kao uvijek ulaz je besplatan!

Organizacija i realizacija programa:
Hrvatski filmski savez i Hrvatska kinoteka

Partneri:
Jadran film, Zagreb film, HRT i Češka televizija

Generalni pokrovitelj Filmskih programa:
T-Com

Sve informacije o programu mogu se naći na web stranici
www.filmski-programi.hr

telefon: 4834 039


pošalji link | verzija za printanje

Otvorena je 54. Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva 26.11.2022.
Hrvatski filmski ljetopis – 110-111 / 2022. 24.11.2022.
Splav u Klubu PFT-a 23.11.2022.
25. godina radionice Z-animacija (Mala Zagrebačka animacija) 23.11.2022.
U TJEDNU SJEĆANJA PRIKAZAN DOKUMENTARNI FILM KORLAT 23.11.2022.
„Divlje cvijeće“, film naše Karle Crnčević osvojio je prvu nagradu žirija na netom održanom Međunarodnom festivalu dokumentarnog i kratkometražnog filma ZINEBI64 koji je u Bilbau ugostio brojne filmaše od 11. do 18. studenog 23.11.2022.
Objavljen je programski raspored 54. Revije hrvatskog filmskog stvaralaštva! 23.11.2022.
Predstavnici VANIME sudjelovali u žiriju AniFest ROZAFA festivala 23.11.2022.
Monsterclass s Leonom Kadijević 23.11.2022.
Autori u gostima: Boris Bakal i Stanko Juzbašić 16.11.2022.
1-10/5357
Maillot nba pas cher
I thought that after two years, I knew replica handbags that Beatrice was a small gucci replica handbag in Pierre's many hermes replica handbags . I didn't expect it to be handbag replica positive result. Beatrice transformed this "night club little prince" into a happy replica handbags .





















Statistika posjeta